GIVEAWAY WINNER


Yaay! I was the giveaway winner again! I am so happy! But what did I win?

So, a little while back, I took apart of a giveaway on Instagram. @paljasporgand and Evoke Natural Energy Eesti made a giveaway, where they put out protein crunch bars and juices as a price for the winners. When I received my package I was so excited. I hadn’t heard anything about these products before, so this was new to me.

In my package there were two protein crunch bars and two protein juices, all in different flavors. One of the protein crunch bars was choco and raisin and the other one was red berries. Protein juice flavors were tropical fruits and orange.

Processed with VSCO with hb1 preset

I really like this choco and raisin protein crunch bar. It’s the second best of what I have tasted so far. It was so delicious! If You haven’t tried them out yet, I really recommend.

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

I haven’t really tasted any other protein juices before so I can’t compare them with anything. They tasted like a regular juice, but they gave me this weird dry feeling in my mouth. Not bad, but I’m just not used to this :D My favorite was the tropical fruits one.

I want to thank @paljasporgand and Evoke Natural Energy Eesti again! You guys made my day! :)

Go follow them on Instagram and maybe You can be the next lucky winner!


Jess! Ma olin taaskord üks õnnelikest võitjatest! Mul on nii hea meel! Aga mis ma siis võitsin?

Mõnda aega tagasi võtsin ma Instagram’is osa loosimisest. @paljasporgand ja Evoke Natural Energy Eesti koostööl valminud loosimises olid auhindadeks välja pandud proteiini batoonid ja mahlad. Ma olin oma pakki kätte saades nii elevil. Ma polnud varem nendest toodetest midagi kuulnud, seega see kõik oli minu jaoks uus.

Minu pakis oli kaks proteiini batooni ja kaks proteiini mahla, kõik erineva maitsega. Üks proteiini batoon oli šokolaadi ja rosinatega ning teine punaste marjadega. Mahlad olid apelsini ja troopiliste puuviljade maitsega.

Mulle väga väga meeldib see šokolaadi rosina batoonike. Asetaksin selle oma lemmikute tabeli tublile teisele kohale. See oli tõeliselt maitsev! Kui Te pole veel neid proovinud, siis ma väga soovitan.

Proteiini mahlasid pole ma varem ühtegi proovinud, seega võrdlusmoment puudub. Oma maitselt on nad samad nagu tavalised mahlad, kuid nad jätsid suhu veidra kuiva tunde. See pole sugugi halb, lihtsalt harjumatu tunne minu jaoks :D Minu lemmikuks sai nendest kahest troopiliste puuviljade maitseline.

Ma tahan veelkord tänada @paljasporgand ja Evoke Natural Energy Eesti‘t. Muutsite mu päeva täiuslikuks!

Jälgi neid ka Instagram’is ja järgmine õnnelik võitja võid olla juba Sina!

You may also be interested in

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *