GET THAT VOLUME


Attention my ladies! What comes next is really life-changing!

Everything seems so easy on tutorial videos, but when You try to create the same look, whether it’s makeup or hair, You most likely mess everything up.. especially the eye liner. Who else feels the struggle besides me?

I was already given up on trying, until this week, when I stumbled on a hair tutorial video on Instagram, where Sarah Angius shows, how to blow-dry hair to get this big voluminous look. Her method is very easy and I have been blow-drying my hair like this ever since I saw the video. It has really changed the way I look and the way I feel about myself. It’s like giving me an extra dose of confidence in each day.

All you are going to need is a blow dryer, a proper hairbrush and a heat protector. I use KB Smooth Styler Blow Dry Cream for heat and a regular round hairbrush . The bigger the brush the more volume You get.

Girls, You have to try this too! TAKE A LOOK AT MY NEW FAVOURITE HAIR TUTORIAL VIDEO

Follow Sarah on Instagram.

sa


Tähelepanu mu daamid! See, mis nüüd tuleb on tõeliselt elumuutev!

Videoõpetustes tundub kõik alati nii lihtne kuid kui Sa hakkad midagi järgi tegema, olgu see siis meik või juuksed, suudad Sa tõenäoliselt kõik vussi keerata.. eriti silmalainer. Kes veel peale minu nii tunneb?

Olin juba proovimistest loobunud, kuniks selle nädalani, kui sattusin Instagram’is nägema videot, milles Sarah Angius näitab, kuidas föönitada nii, et tulemuseks on suured volüümikad juuksed. Tema meetod on väga lihtne ja ma olen peale video nägemist oma juukseid iga kord niimoodi föönitanud. See on tõesti muutnud mu välimust ning seda kuidas ma end tunnen. See nagu annaks mulle lisa annuse enesekindlust igasse päeva.

Kõik, mida Sa vajad on föön, õige juuksehari ja kuumakaitse. Mina kasutan KB Smooth Styler Blow Dry Creamkuumakaitset ja tavalist rullharja. Mida suurem rullhari seda rohkem volüümi saab.

Tüdrukud, te peate ka seda proovima! VAADAKE MINU UUT LEMMIKUT TUTORIAL VIDEOT

Jälgi Sarah’t Instagram’is.

 

kb

You may also be interested in

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *