SPRING & BIKER JACKETS


Hi everyone! I have a quick question for You. Where the hell is spring? Hahaa. Well, my dear friends already know how much I am waiting spring. I literally can not wait for the snow to melt and the feeling of warm sun touching my face.. but for my advantage it’s already March :)

I am not a winter kind of girl because I don’t like freezing weather and to put on my whole wardrobe just to get warm. I mostly wear my jackets unzipped so I definitely prefer wearing a big scarf and a smokin’ hot biker jacket. Zara is actually offering really nice biker jackets, love them. You can make the outfit look super casual with ripped jeans and sneakers or You can make it more chic with high heels and nice accessories. It works every way. How does Your favorite spring outfit look like?

I wish for the sunny weekend!

1


Tere kõigile! Mul on Teile üks kiire küsimus. Kuhu see kevad küll jääb? Hahha. Mu kallid sõbrad juba teavad kui väga ma kevadet ootan. Sõna otseses mõttes ei jõua ma lume sulamist ära oodata ja seda tunnet, kui soe päike nägu mu paitab.. aga minu eelis on see, et juba on märtsi kuu :)

Ma ei ole üldse talve inimene, sest mulle ei meeldi jäiselt külm ilm ega see, kui pean sooja saamiseks toppima selga kogu oma garderoobi. Ma käin suhteliselt palju lahtiste hõlmadega ja seetõttu eelistan ma kanda suurt salli ja tõeliselt kuuma nahktagi. Mulle väga meeldivad nahktagid, mida pakub Zara kauplus. Outfit’i võib muuta väga lihtsaks ja igapäevaseks katkiste teksaste ning tennistega või vastupidiselt muuta šikiks kõrgete kontsade ja ilusate aksessuaaridega. Sobib igat moodi kandmiseks. Kuidas näeb välja Sinu lemmik kevad outfit?

Päikselist nädalavahetust!

2

You may also be interested in

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *