VESTIGE VERDANT


Vestige Verdant skincare = luxury. Need I say more?

Vestige Verdant is an award winning organic skincare brand from Estonia. They believe, that the body is a temple and everything we put on our skin needs to be health improving rather than health risk. I personally agree to their vision and I believe, that our society is slowly going towards to eco, organic and healthy lifestyle. I already see, that people are more acknowledging the benefits of the healthy lifestyle and are trying to keep up with it.

This Rare Oil Blend is made out of rare high quality oils that helps to balance skin’s moisture level and gives you young, fresh healthy glow. At first I thought I had oily skin, but I was blown awawy when I got told recently, that I have dry skin instead. Rare Oil Blend is perfect for dry skin in this windy ice cold weather we have in the winter! I like it! If you are going to use this product be sure to wait 10 minutes before you apply your makeup!

Check out their website for more products HERE.


Vestige Verdant’i nahahooldus = luksus. Kas ma pean veel midagi ütlema?

Vestige Verdant on auhinnatud orgaaniliste nahahooldustoodete bränd Eestist. Nad usuvad, et keha on tempel ning see, mis me oma nahale peale kanname, peab olema tervist tugevdava, mitte tervist ohustava toimega. Mina isiklikult nõustun nende visiooniga ning usun, et ka meie ühiskond liigub vaikselt öko, orgaanilise ja tervisliku eluviisi suunas. On näha, et inimesed teadvustavad endile üha enam tervislike eluviiside kasulikkust ning üritavad sellega sammu pidada.

VV Rare Oil Blend on tehtud haruldastest kõrgeima kvaliteediga õlidest, mis aitavad tasakaalustada naha niiskustaset ning annavad näole värske, noore ja tervisliku jume. Algul arvasin, et mul on rasune näonahk, kuid olin hämmingus kui mulle hiljuti öeldi, et mul on hoopis kuiv nahk. Rare Oil Blend on kuivale nahale ideaalne toode selles tuulises jääkülmas talveilmas. Mulle meeldib! Kui otsustate seda toodet proovida, siis pidage meeles oodata 10 minutit, enne kui hakkate meiki peale kandma.

Rohkem tooteid leiad SIIT.

 

vestige verdant

vestige verdant

You may also be interested in

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *